__gaTracker('set', 'anonymizeIp', true); __gaTracker('require', 'displayfeatures'); __gaTracker('require', 'linkid', 'linkid.js'); __gaTracker('send','pageview');

Kozan’da “Milli İstihdam Seferberliği”

Kozan-TO 2 Mart 2017 Kozan’da “Milli İstihdam Seferberliği” için yorumlar kapalı
Kozan’da “Milli İstihdam Seferberliği”

Kozan Ticaret Odası Başkanımız Sayın Mustafa KANDEMİR’in açılış konuşması.

– Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB ekonomik şurasında açıklamış olduğu Milli İstihdam seferberliğiyle emriyle, Kozan olarak Odalar, SGK müdürlüğümüz, İş Kur ve iş adamlarıyla birlikte istişare de bulunduk.

 

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı ve İş Kur arasındaki istihdam seferberliği protokolü imzalanmasıyla birlikte bizlerde kolları sıvayarak oda olarak üstümüze düşeni yapmak için çaba göstermekteyiz.

 

-İş Kur’a başvurumuz neticesinde Vekilimiz Sn. Tamer DAĞLI’ nın destekleri ve yardımları doğrultusunda ki kendisine huzurunuzda destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Odamız Hizmet binası 3. Katına 10 günlük bir süreç içerisinde 13.02.2017 tarih itibariyle İş Kur Kozan Hizmet Noktası açılmıştır.

 

-İş Kur artık hizmet noktasıyla Kozan ve Bölgesine hizmet vermeye başlamıştır. Desteğin daha fazla ve seri şekilde faydalandırılması adına Ticaret Odası ve Borsasında iş kurdan toplam 7 danışmanımız tahsis edilmiştir.

 

-Milli istihdam seferberliği doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmayla iş kur hizmet noktasının açılmasından itibariyle 10 günlük bir süreçte 22 firmamızdan 37 tane istihdam alımı yapılmıştır. Bu Kozanı düşündüğümüzde güzel bir rakam olduğunu düşünüyorum.

 

-İstihdam desteğine katkıda bulunan firmalarımıza da buradan huzurunuzda teşekkür ediyorum.

 

Yorumlar Kapalı.