21°C
ADANA HAVA DURUMU21°C Az Bulutlu

Haberler

Kozan Ticaret Odası

Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı

- +

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin AYDIN’ ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankart Tedarik Zinciri Finansmna Projesi Lansmanı sonrası Kozan Ticaret Odası Başkanımız Mustafa KANDEMİR ile TC Ziraat Bankası Kozan Şubesi Müdürümüz Mehmet Emin TOSMUR BANKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ imzalanmıştır.

Bankamız, Ülkemizdeki üretim ve ticarete kartlı sistemler ile kredi, mevduat ve bankacılık ürünlerinden oluşan karma, birbirleriyle uyumlu; Alıcı-Satıcı arasındaki alışverişi/ticareti düzenleyen, yöneten, yönlendiren Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Ürünü ile etkin destek vermektedir.

10.12.2020 Perşembe günü Sayın Genel Müdürümüzün katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) gerçekleştirilen lansman toplantısında Güvenli Ticaret Sistemi: Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ürünümüz TOBB ve bağlı tüm Oda, Borsa ve Meslek Komitesi Başkanlarına tanıtılmış ve TOBB ile Bankamız arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bugünde Kozan Ticaret Odası ve Şubemiz arasında aynı protokolü imzalayarak yürürlüğe girmesini sağlıyoruz.  Güvenli Ticaret Sistemi: Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ürünü ile;

– Alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kuruyor, üye işyeri ve kurumsal kart alt yapımız üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunuyoruz. Böylece alıcı ve satıcılar kendi nakit akışlarına uygun ödeme takvimi oluşturabileceklerdir.

– Sisteme katılan alıcı ve satıcılar kendi aralarındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapacak, bu sayede iş hacimlerini arttıracaklardır. Satıcı tahsilat garantisi sağlarken , alıcı 18 ay vadeye varan esnek ödeme seçeneğine kavuşacaktır.

– Alıcı ve satıcı arasındaki tahsilat riski ortadan kalkacak, alıcıların ürün ve hammaddeye daha hızlı ulaşmaları sağlanacaktır. Güvenli Ticaret Sistemi Üye İşyeri-POS ve Kurumsal Kart’ın kullanıldığı Satıcı-Alıcıya ayrı ayrı avantajlar sağlayan kapalı devre bir sistemdir.

– Temel hammadde üretiminden (sanayi tesisleri, tarım alanları, yeraltı ve yerüstü doğal kaynakların işlendiği tesislerde) nihai tüketiciye mal ve hizmet satan perakende ticarete kadar devam eden 360 Derece ekosistemde zincirin bütün halkalarını kapsamaktadır.

– Zincirin tüm halkalarının (aynı firma birden çok halka içinde yer alabilir) kapsanması / aralarındaki ticaretin Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Sistemi içerisinde yapılması sistemin gelişmesi/büyümesi ve sisteme katılacak yeni firmaların sayısının artması açısından önemlidir.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.